Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

Zastosowanie SIM i SWD przez Frito-Lay Inc

Na początku lat osiemdziesiątych firma Frito-Lay potrzebowała około 3 miesięcy, aby dokładnie określić przyczyny spadku sprzedaży jednego z około 100 produktów dystrybuowanych przez nią w ponad 400 tys. punktów sprzedaży na terenie USA.

W 1990 r. zarząd firmy zdecydował się na wprowadzenie SIM wraz z modułem wspomagania decyzji. Całość systemu została opracowana we współpracy z firmą Cosmar. Firma ta zapewniła również przeszkolenie całego personelu, który wykorzystywałby ten system. Obecnie system pozwala codziennie śledzić wyniki sprzedaży produktów Frito-Lay na podstawie danych zbieranych przez 10 tys. przedstawicieli handlowych przedsiębiorstwa. Każdego dnia odwiedzają oni punkty sprzedaży i wykorzystując dane pochodzące ze skanerów sklepowych wprowadzają informacje o wielkości sprzedaży poszczególnych marek produktów Frito-Lay do swoich laptopów. Po zakończeniu wizyt handlowych przesyłają te dane za pomocą modemów do centralnego komputera firmy, gdzie są w ramach SIM automatycznie przetwarzane na zestawienia obrazujące wielkość sprzedaży wszystkich marek w poszczególnych regionach sprzedaży.

Dzięki szybkiemu przetworzeniu danych możliwa jest natychmiastowa analiza map regionów sprzedaży, na które naniesione są wyniki poszczególnych punktów sprzedających, co pozwala na przygotowanie czytelnych wykresów i zestawień umożliwiających natychmiastowy wydruk konkretnych informacji. Głównym celem wprowadzenia systemu była potrzeba udoskonalenia technik promocji, sprzedaży i merchandisingu, które na podstawie tak szybko zbieranych danych mogą być na bieżąco monitorowane, co znajduje odzwierciedlenie w wielkości przestrzeni półkowej przeznaczonej w punktach sprzedaży na produkty Frito-Lay (najszybciej ratujące produkty mają największą przestrzeń).

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.