Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

ROZWÓJ CZ. II

Z drugiej strony cechą charakterystyczną zagadnień związanych z rozwojem jest konieczność zadania sobie trudu, aby je wyszukać. Zagadnienia te nie powstają samorzutnie, uzyskanie rezultatów wiąże się z koniecznością zdobycia się na wysiłek. Zagadnienia związane z rozwojem zyskały wyraźnie na znaczeniu w okresie przejścia od zarządzania skierowanego na sprawy warsztatu do zarządzania o większej dynamice. Często skuteczne podejście może polegać na próbie określenia właściwych zagadnień wiążących się z rozwojem , które następnie muszą być realizowane we własnej działalności gospodarczej. Uwydatniając je, można lepiej ocenić, które wymagania muszą być zmienione i rozwinięte w celu poprawienia jakości działań gospodarczych.

W odniesieniu do nowoczesnych procesów rozwojowych nie można z góry przesądzać, że zasoby przeznaczone na cele rozwojowe powinny być używane, aby poprawić charakterystykę wyrobów. W wielu przypadkach zasoby te powinny być wykorzystane do innych celów. Przede wszystkim należy je przydzielić tym zamierzeniom, dla których przedsiębiorstwo może bez trudu określić swą przewagę konkurencyjną pozwalającą uzyskać lepsze zaspokojenie potrzeb klientów. W rezultacie następuje wzrost zdolności przedsiębiorstwa do stawania w szranki konkurencji. Nie wdając się w szczegóły, można przyjąć, że rozwój działalności gospodarczej to sprawa dokonania rozdziału zasobów w taki sposób, aby uzyskać możliwie największą przewagę konkurencyjną, która będzie się utrzymywać możliwie jak najdłużej.

Cechą, która charakteryzuje nowoczesne zarządzanie, jest umiejętność rozwiązywania zagadnień związanych z rozwojem. Problem maksymalnej sprawności administrowania stanem istniejącym ustąpił miejsca zagadnieniom skuteczności rozwijania zakresu odpowiedzialności. Koncepcja rozwoju działalności gospodarczej stała się wyróżnikiem ofensywnych strategii skonstruowanych na dobrą sprawę w celu rozwoju przedsiębiorstwa, a nie zachowania zasobów. Oczywiście oba te aspekty muszą być wzięte pod uwagę jeśli chcemy odnieść sukces w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Ten nowoodkryty rozwojowy aspekt zarządzania działalnością gospodarczą czasami kusi kadrę kierowniczą, aby zabłysnąć i pochopnie zużyć zasoby. Nie jest to jednak dobre postępowanie.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.