Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

Reklama

Według definicji „Reklama jest opłaconą przez konkretnego sponsora formą nieosobowej komunikacji, mającej na celu upowszechnienie informacji o organizacji, produkcie, usłudze lub pewnej idei.”11

Powyższa definicja podkreśla dwa ważne aspekty reklamy, po pierwsze jej komercyjny, płatny charakter, wynikający z konieczności zakupienia przez reklamodawcę przestrzeni lub czasu reklamowego w określonym nośniku oraz po drugie, nieosobowość, tzn. brak możliwości natychmiastowej odpowiedzi na reakcje klientów pojedynczych albo grupowych na przekazy reklamowe. Niemożność odpowiedzi na reakcje konsumentów sprawia, że ogłoszeniodawca musi dokładnie zbadać, jak zawartość i forma danego przekazu zostaną zinterpretowane przez celową publiczność oraz jaki oddźwięk on wywoła wśród członków potencjalnej targetgroup.

Na tle innych technik komunikacyjnych reklama charakteryzuje się przede wszystkim tym, że może dotrzeć do największej liczby odbiorców oraz tworzy obraz i symbole firmy lub marki bardziej oddziałujące na postawy kupujących aniżeli jedynie funkcjonalne atrybuty produktu. Dzięki temu reklama ciągle pozostaje jednym z najskuteczniejszych narzędzi przyciągających uwagę konsumentów i generującym wzrost poziomu sprzedaży. Więcej informacji na temat tego najpowszechniej stosowanego narzędzia komunikacji marketingowej umieszczamy w rozdziale poświęconym reklamie.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.