Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Osoba przedsiębiorcza ma w sobie duży ładunek energii, jest zdolna do czynu, motywację jej działania stanowią przewidywane wyniki, jest wyczulona na rezultaty podejmowanych działań. Wizerunek przedsiębiorcy wyznaczają pewne cechy charakterystyczne:

– woli sam podejmować decyzje,

– uznaje podejmowanie ryzyka,

– pragnie widzieć rezultaty tego co robi i oczekuje konstruktywnej krytyki oraz pochwał,

– chce mieć możliwość odgrywania aktywnej roli w przedsiębiorstwie, dlatego czuje się najszczęśliwszy w małych organizacjach,

– lubi szybki rozwój i innowacje,

– czuje się dobrze w sytuacji, gdy następuje rozwój działalności i w otoczeniu, które jest ukierunkowane na działalność gospodarczą,

– wiele od siebie żąda, ma też duże wymagania co do umiejętności swoich współpracowników.

W przeciwieństwie do czynników pobudzających przedsiębiorczość związanych z otoczeniem, istnieją określone sytuacje, które osoby przedsiębiorcze rzadko znoszą ze spokojem. Są to:

– stagnacja i brak postępu,

– biurokracja i zawiłe procedury,

– planowanie i konsultacje,

– roztrząsanie spraw, taktyka i dyplomacja.

Z przedstawionych rozważań wynika, że przedsiębiorca nie koniecznie musi być dobrym administratorem, dalekosiężnym planistą czy też dobrym dyrektorem naczelnym dużego przedsiębiorstwa, które to stanowisko wymaga umiejętności kierowania kadrami. Przedsiębiorca często zupełnie nie docenia wagi spraw kadrowych i niechętnie przekazuje pełnomocnictwa w tym zakresie, bowiem z reguły jest przekonany, że najlepiej sam wykonuje wszystkie zadania. W rezultacie osoba przedsiębiorcza nie umie dostosować się do warunków panujących w dużych korporacjach, jest więc skłonna do unikania ich.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.