Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

Poszerzanie gamy produktów przez znaną firmę cz. II

Analizując przedstawione przykłady warto zastanowić się nad pewnymi zasadami porządkującymi strategię poszerzania gamy produktów, jak i politykę marki produktu.

Jeśli strategia firmy ma na celu osiągnięcie wysokich obrotów, to nowych produktów nie należy sprzedawać pod uznaną marką. Przyszli liderzy rynkowi w swej kategorii nie powinni kojarzyć się z uznanymi już wcześniej grupami produktów.

Od zasady tej można odstąpić tylko wówczas, gdy nowy produkt ma być sprzedawany jedynie w krótkich seriach oraz na wybranych wąskich segmentach rynku. Jeśli nowe produkty wprowadzane są na rynek przy dużym wsparciu reklamowo-promocyjnym, to wówczas nie powinny być wypuszczane pod nazwą firmy macierzystej (znana i uznana marka). Jeśli wejściu na rynek towarzyszy ograniczone wsparcie reklamowo- -promocyjne, to zasada jednolitej marki może być zastosowana.

Produkty nowatorskie i „przełomowe” nie powinny być wprowadzane na rynek pod wcześniej już znaną marką. Od samego początku powinny zaistnieć pod własną marką i budować tylko sobie właściwy wizerunek. Zasady tej nie stosujemy natomiast do produktów, będących drobnym udoskonaleniem wyrobów już istniejących, w tym szczególnie produktów podstawowych.

Produkty, które można znaleźć w supermarketach, nie powinny być sprzedawane pod marką firmy macierzystej. Z kolei wyroby sprzedawane bezpośrednio przez przedstawicieli handlowych mogą być oferowane pod znaną już marką. Sposób sprzedaży, a więc i forma kontaktu klienta z marką, bezpośrednio w supermarkecie lub pośrednio przy udziale przedstawiciela handlowego, pozostają w bezpośrednim związku z polityką gamy oraz marki.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.