Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

Określenie potrzeb, które występują na rynku

Zawartość misji zbiorowej definiowanej z uwzględnieniem analizowanych wyżej trzech punktów widzenia można przedstawić następująco. Termin misja zbiorowa można zdefiniować w kategoriach:

– potrzeb,

– klientów,

– wyrobów,

– przewagi konkurencyjnej.

Przystępując do sformułowania misji zbiorowej należy najpierw określić potrzeby, które dany wyrób zaspokaja za pośrednictwem rynku, lub wskazać korzyści, które czerpią klienci z tytułu prowadzonej przez przedsiębiorstwo działalności. Przy takim podejściu terminy:potrzeba, korzyść klienta i wartość postrzegana przez klienta mogą być rozpatrywane jako synonimy.

Określenie potrzeb, które występują na rynku obsługiwanym przez przedsiębiorstwo, to znaczy na tym rynku, na którym przedsiębiorstwo planuje sprzedać swoje wyroby, wymaga sporo przemyśleń. Należy starać się, aby oprócz potrzeb, które mają racjonalne uzasadnienie, dostrzec także potrzeby ludzi.

Konieczność szybkiej dostawy przesyłki lotniczej stanowi rzeczywisty wyraz potrzeb klienta, które dotyczą polepszenia rentowności poprzez zmniejszenie ilości kapitału zamrożonego w towarach będących w tranzycie. Jako przykład podano na rys.5 misję zbiorową sformułowaną w 1983 roku dla przedsiębiorstwa SAS Cargo.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.