Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

OCENA STANOWISK PRACY I ZACHOWAŃ W PROCESACH PRACY

Aby można było aktualizować politykę społeczną organizacji, trzeba stale dokonywać jej diagnozy i odnawiać źródła informacji. Dane statystyczne i księgowe (bilanse, wskaźniki, syntetyczne tabele zarządzania, audyt ogólny) nie są wystarczające. Niezbędna jest okresowa weryfikacja wiedzy o stanie zatrudnienia i ludziach zajmujących stanowiska pracy.

Ocena stanowisk pracy pozwala wyjaśniać funkcje indywidualne i zespołowe, analizować obciążenie pracą i jego zmiany tak, aby móc dokonywać kwalifikacji pracy, porządkować jej aspekty techniczne i utrzymywać równowagę organizacyjną.

Ocena zachowań w procesach pracy i ich wyników ma fundamentalne znaczenie dla przedsiębiorstwa. Pozwala ona negocjować z pracownikami cele operacyjne oraz dostosować je do pełnionych przez nich ról i funkcji. Ocena ta jest również narzędziem kierowania prognostycznego, na podstawie którego można:

– dostosować lub wzbogacić zachowania niewłaściwe i niewystarczające (przyznawanie środków, wyjaśnianie celów, kształcenie, reorganizacja stanowisk pracy):

– wynagradzać zachowania skuteczne i efektywne (rozszerzanie samodzielności i odpowiedzialności, premie i nagrody specjalne, awansowanie).

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.