Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

KORZYŚCI W NATURZE, ŚWIADCZENIA SOCJALNE CZ. II

Klientela biznesu ma ogromne znaczenie dla wielu sektorów działalności (hotele, samoloty, restauracje, sklepy: do 60% obrotów). Kiedy „płaci się” za pośrednictwem pracodawcy, ma się skłonność do wydawania więcej niż to jest niezbędne. Jest to trochę przyjemność niekontrolowanego wydawania, strona „mister Hyde” menedżera.

Niektórzy kierownicy w części opierają swoją władzę na metodach zindywidualizowanego motywowania pracowników. Poprzez to zapewniają sobie wierność, stosunki zaufania i pewne formy zaangażowania. Udzielane korzyści są oznaką ich wpływów lub uznania zindywidualizowanego, a ponadto rzeczywistymi dodatkami pieniężnymi.

Przedsiębiorstwo może oferować pracownikom dopłaty do świadczeń socjalnych, zwłaszcza tam, gdzie funkcjonowanie zwykłych systemów pozostawia wiele do życzenia. Konkretnie przybiera to postać umów uzupełniających, dotyczących np. pokrywania rosnących kosztów utrzymania i leczenia, ubezpieczenia na życie, wypadków przy pracy lub konsekwencji poważnych chorób, pomocy w gromadzeniu kapitałów na okres emerytalny.

Wszystkie te systemy zmierzają do związania pracowników z przedsiębiorstwem. Wiele z nich podlega zwolnieniu od podatków i obciążeń socjalnych.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.