Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

Konkursy, loterie, gry

Do technik promocyjnych należy również organizowanie przez firmę różnego rodzaju konkursów, loterii i gier.

– Istotą konkursów jest możliwość otrzymania przez nabywców produktu określonych nagród. Uzyskanie nagrody wiąże się zwykle z pewnymi twórczymi działaniami realizowanymi przez konsumentów, np. wymyślenia hasła reklamowego dla nowego produktu, zaproponowanie jego nowej nazwy itp.

– Loteria polega na stworzeniu klientom możliwości uzyskania nagród w wyniku losowania (np. kuponów konkursowych towarzyszących sprzedaży produktu).

– Odbywają się również losowania nagród wśród klientów danego sklepu, bez konieczności zakupu danego produktu (winner per storę). Celem tej techniki jest umocnienie lojalności nabywców wobec miejsca dokonywania zakupów.

O skuteczności tej grupy technik decyduje zwykle zaoferowanie klientom relatywnie dużej liczby drobnych upominków oraz kilku znaczących nagród. Wielość drobnych nagród spowoduje, iż znaczna część osób zostanie obdarowana i nie odczuje zawodu z tytułu udziału w akcji promocyjnej.

Stosowanie poszczególnych technik wymaga wcześniejszego zaznajomienia się z zasadami obowiązującymi w danym kraju na temat warunków organizacji konkursów i loterii. Na przykład zarówno we Francji, jak i obecnie w Polsce konkurs jest uważany za niezgodny z prawem, jeśli wybór zwycięzcy jest oparty na zasadzie losowej, czyli takiej jak obowiązuje w loterii. Gry loteryjne regulowane są bowiem zupełnie odrębnymi przepisami prawa i dla ich prowadzenia należy uzyskać specjalną zgodę.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.