Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

Decyzje menedżerskie dotyczące gamy produktów

Przedsiębiorstwo Mister jest znanym producentem męskich płaszczy i kurtek. Specjalizacja w zakresie tej gamy produktów spowodowała, iż firma Mister, istniejąca na polskim rynku od ponad 40 lat, jest kojarzona głównie z tradycyjną, klasyczną modą dla mężczyzn w średnim wieku: 35-50 lat.

Z uwagi na pewne ograniczenia rynkowe tak zdefiniowanej specjalizacji produktów szef firmy zlecił niezależnej agencji marketingowej przygotowanie planu poszerzenia gamy wyrobów. Proponowane sugestie, dotyczące zmiany struktury gamy oraz obsługiwanych segmentów rynku, winny być ściśle powiązane z trendami obserwowanymi na polskim rynku odzieżowym. Zespól doradców zajmujący się problematyką zmian w strukturze gamy produktów firmy Mister powinien znaleźć odpowiedź na następujące pytania:

– 1. O jakie produkty może i powinna być poszerzona gama firmy Mister? Jakie ograniczenia dla rozwoju firmy stwarza jej dotychczasowa specjalizacja produkcji?

– 2. Dla jakich nowych segmentów rynku mogą być przeznaczone produkty należące do gamy firmy Mister?

– 3. W jakim stopniu percepcja marki firmy Mister przez klientów może wpływać na kierunki rozbudowywania gamy produktów?

– 4. Jakie relacje zachodzą pomiędzy segmentacją rynku, kierunkami rozbudowywania gamy produktów oraz marką firmy?

– 5. Jakie zależności istnieją pomiędzy polityką produktu i polityką dystrybucji? Należy dokonać oceny stopnia atrakcyjności producenta dla dystrybutora w zależności od produkowanej przez niego gamy produktów.

– 6. Jaki rodzaj gamy produktów jest poszukiwany przez dystrybutorów współpracujących z producentami na zasadach sprzedaży selektywnej lub wyłącznej?

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.