Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

Budowanie wizerunku firmy

Jedną z cech firmy Versace na tle jej konkurentów włoskich w sektorze artykułów mody jest bardzo aktywna polityka w zakresie tworzenia własnego systemu dystrybucji. Firma Versace otworzyła do 1997 r. blisko 166 własnych butików oraz około 1000 stoisk i markowych sklepów na całym święcie (licencja Versace). W planach rozwojowych na lata 1998-2000 firma Versace zamierza zainwestować w dziedzinie dystrybucji blisko 100 min USD, ażeby podwoić swą obecność na rynku.

Produkty firmy sprzedawane są pod markami Versace (luksusowe artykuły odzieżowe), Versus (linia odzieżowa dla ludzi młodych), Versace Jeans (własna marka odzieży dżinsowej) oraz Versace Sport (linia artykułów sportowych).

Dla budowania wizerunku firmy zaangażowano w przeszłości szereg gwiazd ze świata mediów i show-biznesu, a w szczególności Eltona Johna, Madonnę, Stinga, Lady Di i innych.

Po śmierci Gianniego Versace o przyszłości grupy będą musieli zadecydować członkowie jego rodziny, a jednocześnie wspólnicy. Jego brat Santo Versace był dyrektorem generalnym grupy, pełniącym jednocześnie rolę doradcy finansowanego, oraz jego siostra Donatella, będąca jednocześnie projektantem jednej z linii produktów, stworzonej w 1995 r. i sprzedawanej pod nazwą VERSUS.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.