Szukasz gotowych spółek do rejestracji (założenia) spółki w Warszawie? Na sprzedaż setki spółek!

ADAPTACJA DO NOWYCH WYMAGAŃ

Dokonujące się szybkie zmiany techniczne i technologiczne wymagają od pracowników nowych kompetencji, pozwalających aktywnie uczestniczyć w nowych jakościowo procesach pracy. Wprowadzenie nowych technologii wymaga odpowiednich kwalifikacji, umiejętności i więzi zawodowych. Na drugim planie tego procesu znajduje się problem utrzymania lub przekształcenia dotychczasowego zatrudnienia w przedsiębiorstwie

(jego rozmiarów i kompetencji pracowników). Kształcenie, czasami ze złożoną refleksją strategiczną, musi doprowadzić do odpowiedzi między innymi na następujące pytania:

– czy należy kształcić mając na uwadze dokładny wybór przyszłego zatrudnienia?

– czy należy uczyć umiejętności uczenia się, koncentrując się zwłaszcza na elastyczności zawodowej i zdolności do dostosowania się do przyszłych stanowisk pracy?

Na przykład pracownicy o niskich kwalifikacjach powinni przede wszystkim wzbogacić funkcje intelektualne (programy wzbogacenia instrumentalnego, logicznego rozumowania, metod analizy i rozwiązywania problemów). Inni natomiast powinni rozpocząć od doskonalenia swoich możliwości w zakresie wyrażania się lub działania (zabieranie głosu w dyskusjach grupowych, podejmowanie inicjatyw, niezależne postępowanie itd.). Wszyscy muszą zmienić swoje wyobrażenia zawodowe i zrezygnować z mniej trwałych aspektów zawodu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.